KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16152007
*
nr 1615 2007
Berndt Wennström
(f. 1945), Sverige
Kustlandskap. Signerad. Blandteknik, bildmått: 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 34x38 cm
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 18:06:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 08:51:36
1
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Berndt Wennström
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Berndt Wennström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berndt wennström blandteknik kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:55
-
5090 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kvinna, ej signerad. Bland..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:25
-
5016 Väggrelief
Paul Sevehon. Signerad, daterad 1973, blandteknik,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
*
Berndt Wennström
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Berndt Wennström
nr 1615 2007
Berndt Wennström
(f. 1945), Sverige
Kustlandskap. Signerad. Blandteknik, bildmått: 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 34x38 cm
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 08:51:36 | 1 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Berndt Wennström
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Berndt Wennström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berndt wennström blandteknik kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:55 -
5090 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kvinna, ej signerad. Bland..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:25 -
5016 Väggrelief
Paul Sevehon. Signerad, daterad 1973, blandteknik,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38